Cykl zajęć psychoedukacyjnych „Spotkania z Leonem” przeznaczony jest dla dzieci klas 0-III (6-9 lat). Program zawiera 11 ilustrowanych scenariuszy zajęć, stanowiących całość.
Program obejmuje też ostatnie, dodatkowe zajęcia, stanowiące podsumowanie i zakończenie całego cyklu.
Celem warsztatów jest pomoc dzieciom w budowaniu zadowalających relacji koleżeńskich poprzez:
- pogłębienie świadomości własnych uczuć,
- uwrażliwienie na potrzeby i uczucia innych osób,
- poznanie konstruktywnych sposobów wyrażania złości.
- naukę radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych,
- uświadomienie sobie swojej roli w pomaganiu innym,
- poznanie zasad dobrej współpracy z innymi.
Poprzez budowanie umiejętności zauważania i wyrażania własnych i cudzych uczuć oraz uczenie się właściwych sposobów rozwiązywania konfliktów „Spotkania z Leonem” służą profilaktyce zachowań agresywnych wśród dzieci.
Wykaz tematów:
- Czego potrzebujemy, żeby czuć się dobrze?
- Przyjemne i nieprzyjemne uczucia
- Złość
- Jak mogę sobie poradzić, gdy ktoś mi dokucza?
- Czy wolno skarżyć?
- Jak pomóc innym?
- Czy warto dokuczać innym?
- Przepraszanie
- Współpraca w grupie
- Rozwiązywanie konfliktów
- Pożegnanie z Leonem
Autorką scenariuszy jest Ewa Czemierowska-Koruba : psycholog z 33-letnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, od wielu lat prowadzi warsztaty i treningi psychologiczne dla osób dorosłych (m.in. nauczycieli, studentów, pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych), głównie w zakresie umiejętności interpersonalnych i wychowawczych, profilaktyki uzależnień i agresji, asertywności oraz różnych form pomocy psychologicznej. Od 1993 roku jest trenerem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, trenerem Stowarzyszenia „Spójrz Inaczej” i Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego. Jest autorką wielu publikacji o tematyce wychowawczo-profilaktycznej, m.in. współautorką programów zajęć wychowawczo-profilaktycznych „Spójrz Inaczej” i „Spójrz inaczej na agresję” i trenerem tych programów od początku ich istnienia.
Informacje podstawowe:
- warsztat przeznaczony jest dla dzieci klas 0-III (6-9 lat)
- 11 spotkań prowadzonych metodą warsztatową poprzez zabawę – raz w tygodniu, spotkanie trwa 60 minut, w godzinach 16,15-17,15
- małe grupy max 12 osób
- Koszt: 220 zł
- Data rozpoczęcia kolejnych warsztatów 9 kwietnia 2013
Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić formularz online Dodatkowych informacji: udzielamy pod adresem: szkolenia@skrzydla.lublin.pl lub pod numerem telefonu – 81 443 35 25